na Home page

Dětské pobyty

(o prázdninách i víkendech během roku)

farma Heroutice

dětské pobyty


individuální ježdění
celodenní výlety na koni
ubytování

závody, veř. tréninky


soustředění, ZZVJ
CSIP 2005
CSIPJY 2006

chov koní

fotogalerie
kde nás najdete
pár slov o farmě

 

V současné době nejmladší jezdec na farmě Heroutice ,v červenci teprve tříletá Barunka na klisně LADY

Vážení přátelé koní!

Hlásí se Vám farma Heroutice s aktuální nabídkou výcvikových kurzů jízdy na koni pro děti v období únor - březen roku 2018. Protože naše farma nadále zůstává věrná své specializaci na práci s nejmladší jezdeckou generací, i pro toto období jsme pro Vaše děti připravili kromě tradičních a osvědčených akcí řadu novinek. Na farmě je v provozu stylová restaurace s výběrem hotových jídel i minutek, kde také stolují Vaše děti, tato restaurace je doplněna o venkovní terasu.

 K dispozici je velká ubytovací kapacita, kromě běžných pokojů a chatek jsou  na farmě i dvou- a třílůžkové apartmány s vlastním sociálním zařízením. Pro ostatní pokoje je k dispozici dostatečné sociální zařízení společné včetně sociálního zařízení pro invalidy. Největší chloubou farmy je velká krytá jezdecká hala se závodními parametry a tribunami pro diváky, v níž se pravidelně konají závody, zkoušky a soustředění. Hala je  využívána k výcviku  nepřetržitě,i ve večerních hodinách (osvětlení) nebo bez ohledu na počasí (ideální povrch pro práci s koňmi). Farma rovněž disponuje velkým počtem volných boxů k ustájení privátních koní v průběhu soustředění, závodů a dalších akcí.    

Stále platí možnost účasti na našich dětských kurzech s vlastním koněm, kdy děti absolvují společný trénink na koních farmy a dále individuální lekce se svým vlastním koněm nebo poníkem.

Hitem se staly  kurzy s jazykovým programem a v poslední době zejména program nazvaný „Aby záda nebolela“! Tyto kurzy jsou vedeny zkušenou fyzioterapeutkou,dle toho je veden výcvik v jízdě na koni a je doplněn kondičním cvičením a také ježděním na neosedlaném koni s madly.

Jinak jazykové kurzy máme vyzkoušené již mnoho let ve všech třech námi nabízených formách, a to v angličtině, němčině a francouzštině. Setkaly se u dětí s velikým ohlasem! Při víkendových kurzech bude probíhat formou jedné lekce obecné, ale také „koňské“ angličtiny! Při delších kurzech je vždy rozsah a počet lekcí uveden. Výuka probíhá skupinově formou her a soutěží odpovídající věku dětí. V nabídce máme stále angličtinu, němčinu a francouzštinu, a také ruštinu!

pony klisna Lady v sedle s Bárou

Klisna Lady. Malí koně mohou pomáhat dětem zejména psychicky zvládnout začátky v sedle.

Pokud máte o některou z uvedených akcí zájem, přihlaste se co nejdříve e-mailem, telefonicky nebo písemně, bude Vám zaslána přihláška, kterou prosíme vyplněnou obratem vrátit zpět. POZOR, vzhledem k velkému zájmu o využití kryté haly k náročným sportovním akcím a soustředěním bude opět mírně snížena kapacita dětských kurzů, proto máte-li zájem o pobyt, hlaste se prosím v předstihu.

V základní ceně pobytů pro děti na naší farmě je jedna výcviková lekce denně, ubytování, strava 5x denně, kompletní program dle zaměření jednotlivého kurzu, pojištění, daň z přidané hodnoty. Případně je možno si individuálně další hodiny, příp. specielní skokový a drezurní výcvik na jízdárně přiobjednat.

Nadále zůstává možnost objednání dětí na víkend bez rodičů i mimo níže uvedené termíny! (Podmínkou je objednávka pobytu pro min. dvě děti.)

Prosíme, abyste své děti nerušili v programu návštěvami, zejména u menších dětí toto může činit problémy. U delších kurzů z tohoto důvodu pořádáme závěrečnou akci - dětské závody, aby právě rodiče měli možnost své ratolesti na koni vidět a držet jim palce.

Vybavení s sebou vždy:
Spací pytel, polštářek, jezdecké boty nebo holeně  (příp. obyčejné gumovky), rajtky nebo tepláky na ježdění, hrnek, psací potřeby, dostatečné oblečení, pláštěnka, přezůvky, potřeby pro čištění koní - minimálně obyčejný rýžový kartáč a hadr. Doporučuje se vlastní bičík a jezdecká přilba, ale pokud začínáte a zatím tyto věci nevlastníte, budou Vám zapůjčeny  (rovněž je možno veškeré jezdecké vybavení v celé šíři sortimentu zakoupit v prodejně přímo na farmě). Jezdecké věci si označte! Co se týče zvláštní výbavy, sledujte informace u jednotlivých kurzů. V období mrazů se doporučuje vybavit děti také bruslemi.

I velké sportovní koně na naší farmě mohou bezpečně ošetřovat i ty nejmenší děti, koně jsou na to speciálně připravováni a cvičeni.

*ČERVEN NA FARMĚ („Aby záda nebolela“)

8.-10.června 2018

Víkendová akce. Vyjížďky do přírody a výcvik na jízdárně. Kurz s kondičním cvičením pod vedením fyzioterapeutky, velmi žádaný a úspěšný-vzhledem k velkému zájmu a omezenému počtu míst je třeba rezervovat brzy! Program včetně cvičení na koni na madlech,nácvik Pony games.

Nástup v pátek 8. 6. 2018 do 16 hodin.

Cena: 2 600,- Kč (včetně DPH)

 PŘIHLÁSIT

*TĚŠENÍ NA LÉTO („Aby záda nebolela“)

15. - 17. června 2018

Víkendová akce. Vyjížďky do přírody nebo výcvik na jízdárně, v základní části klidný víkend velmi vhodný i pro začínající jezdce na seznámení s farmou před nástupem na letní tábor a získání zkušeností... Kurz s kondičním cvičením pod vedením fyzioterapeutky, velmi žádaný a úspěšný-vzhledem k velkému zájmu a

a omezenému počtu míst je třeba rezervovat brzy! Program včetně cvičení na koni na madlech,nácvik Pony games.

Nástup v pátek 15. 6. 2018 do 16 hodin.

Cena: 2 600,- Kč (včetně DPH)

PŘIHLÁSIT

*HURÁ NA PRÁZDNINY! (+závody)

29. června - .1.července 2018

Víkendová akce. Vyjížďky do přírody nebo výcvik na jízdárně, souběžně v tomto víkendu proběhnou v areálu významné závody – mistrovství Středočeské oblasti ČJF v drezuře a skocích na pony,ale budou zde rovněž i soutěže velkých koní. Čeká nás jistě nádherná podívaná na soulad koní a jezdců na drezurním obdélníku a napínavý souboj v parkurových soutěžích! Navíc v nižších soutěžích je možná po odpovídajícím tréninku účast dětí z kurzu přímo aktivně v sedle – jedna ze soutěží se jede jako příprava na ZZVJ.

Nástup v pátek 29.6.2018 do 15 hodin.

Cena: 2 600,- Kč (včetně DPH)

 PŘIHLÁSIT

 

 
 
 

 

 

 

Termíny dalších akcí jsou vypisovány průběžně. .

Nabídku letních táborů s dalšími všeobecnými informacemi najdete na samostatné stránce.

 


Miloslav a Jana Perníčkovi
Heroutice 11, 257 56 Neveklov
tel.: 604 232 834
heroutice@heroutice.cz