na Home page

Dětské pobyty

(o prázdninách i víkendech během roku)

farma Heroutice

dětské pobyty


individuální ježdění
celodenní výlety na koni
ubytování

závody, veř. tréninky


soustředění, ZZVJ
CSIP 2005
CSIPJY 2006

chov koní

fotogalerie
kde nás najdete
pár slov o farmě

 

V současné době nejmladší jezdec na farmě Heroutice ,v červenci teprve tříletá Barunka na klisně LADY

Vážení přátelé koní!

Hlásí se Vám farma Heroutice s aktuální nabídkou výcvikových kurzů jízdy na koni pro děti v období únor - březen roku 2018. Protože naše farma nadále zůstává věrná své specializaci na práci s nejmladší jezdeckou generací, i pro toto období jsme pro Vaše děti připravili kromě tradičních a osvědčených akcí řadu novinek. Na farmě je v provozu stylová restaurace s výběrem hotových jídel i minutek, kde také stolují Vaše děti, tato restaurace je doplněna o venkovní terasu.

 K dispozici je velká ubytovací kapacita, kromě běžných pokojů a chatek jsou  na farmě i dvou- a třílůžkové apartmány s vlastním sociálním zařízením. Pro ostatní pokoje je k dispozici dostatečné sociální zařízení společné včetně sociálního zařízení pro invalidy. Největší chloubou farmy je velká krytá jezdecká hala se závodními parametry a tribunami pro diváky, v níž se pravidelně konají závody, zkoušky a soustředění. Hala je  využívána k výcviku  nepřetržitě,i ve večerních hodinách (osvětlení) nebo bez ohledu na počasí (ideální povrch pro práci s koňmi). Farma rovněž disponuje velkým počtem volných boxů k ustájení privátních koní v průběhu soustředění, závodů a dalších akcí.    

Stále platí možnost účasti na našich dětských kurzech s vlastním koněm, kdy děti absolvují společný trénink na koních farmy a dále individuální lekce se svým vlastním koněm nebo poníkem.

Hitem se staly  kurzy s jazykovým programem a v poslední době zejména program nazvaný „Aby záda nebolela“! Tyto kurzy jsou vedeny zkušenou fyzioterapeutkou,dle toho je veden výcvik v jízdě na koni a je doplněn kondičním cvičením a také ježděním na neosedlaném koni s madly.

Jinak jazykové kurzy máme vyzkoušené již mnoho let ve všech třech námi nabízených formách, a to v angličtině, němčině a francouzštině. Setkaly se u dětí s velikým ohlasem! Při víkendových kurzech bude probíhat formou jedné lekce obecné, ale také „koňské“ angličtiny! Při delších kurzech je vždy rozsah a počet lekcí uveden. Výuka probíhá skupinově formou her a soutěží odpovídající věku dětí. V nabídce máme stále angličtinu, němčinu a francouzštinu, a také ruštinu!

pony klisna Lady v sedle s Bárou

Klisna Lady. Malí koně mohou pomáhat dětem zejména psychicky zvládnout začátky v sedle.

Pokud máte o některou z uvedených akcí zájem, přihlaste se co nejdříve e-mailem, telefonicky nebo písemně, bude Vám zaslána přihláška, kterou prosíme vyplněnou obratem vrátit zpět. POZOR, vzhledem k velkému zájmu o využití kryté haly k náročným sportovním akcím a soustředěním bude opět mírně snížena kapacita dětských kurzů, proto máte-li zájem o pobyt, hlaste se prosím v předstihu.

V základní ceně pobytů pro děti na naší farmě je jedna výcviková lekce denně, ubytování, strava 5x denně, kompletní program dle zaměření jednotlivého kurzu, pojištění, daň z přidané hodnoty. Případně je možno si individuálně další hodiny, příp. specielní skokový a drezurní výcvik na jízdárně přiobjednat.

Nadále zůstává možnost objednání dětí na víkend bez rodičů i mimo níže uvedené termíny! (Podmínkou je objednávka pobytu pro min. dvě děti.)

Prosíme, abyste své děti nerušili v programu návštěvami, zejména u menších dětí toto může činit problémy. U delších kurzů z tohoto důvodu pořádáme závěrečnou akci - dětské závody, aby právě rodiče měli možnost své ratolesti na koni vidět a držet jim palce.

Vybavení s sebou vždy:
Spací pytel, polštářek, jezdecké boty nebo holeně  (příp. obyčejné gumovky), rajtky nebo tepláky na ježdění, hrnek, psací potřeby, dostatečné oblečení, pláštěnka, přezůvky, potřeby pro čištění koní - minimálně obyčejný rýžový kartáč a hadr. Doporučuje se vlastní bičík a jezdecká přilba, ale pokud začínáte a zatím tyto věci nevlastníte, budou Vám zapůjčeny  (rovněž je možno veškeré jezdecké vybavení v celé šíři sortimentu zakoupit v prodejně přímo na farmě). Jezdecké věci si označte! Co se týče zvláštní výbavy, sledujte informace u jednotlivých kurzů. V období mrazů se doporučuje vybavit děti také bruslemi.

I velké sportovní koně na naší farmě mohou bezpečně ošetřovat i ty nejmenší děti, koně jsou na to speciálně připravováni a cvičeni.

ÚNOR NA FARMĚ + ZÁVODY AGILITY s kondičním cvičením „Aby záda nebolela“
9.-11.únor 2018
Víkendová akce. V základní části velmi klidný víkend vhodný i pro začínající nebo pro ty,kteří si chtějí pobyt „vyzkoušet“ před letním táborem,obsahuje také jednu lekci koňské angličtiny. Zajímavostí jsou sobotní psí parkurové závody AGILITY v naší hale,kde děti mohou pejskům všech plemen fandit. Výcvik na jízdárně a v přírodě pro účastníky tohoto kurzu v sobotu a v neděli (základní program),v pátek možno lekci přiobjednat. Oblíbené kondiční cvičení doplňující jezdecký sport, cvičení i přímo na neosedlaném koni s madly. V průběhu víkendu děti cvičí také teorii o koních, mají připraveny hry a soutěže na koňská témata. A pokud bude zamrzlý rybník, bude se i bruslit. Brusle s sebou!.
Nástup v pátek 9.2.2018 do 16 hod.
Cena: 2.500,- Kč (včetně DPH)

 PŘIHLÁSIT

*SKOKOVÝ VÍKEND
16.-18. únor 2018
Víkendová akce. Výcvik v kryté jízdárně,vyjížďky do přírody dle počasí. Klidný kurz vhodný i pro začínající děti, které si mohou v malém kolektivu zažít základní návyky. Teorie o koních, soutěže a hry. Souběžně bude probíhat v hale skokové soustředění s Miloslavem Perníčkem – možno se po dohodě zúčastnit v sedle našich koní nebo pony-vhodné i jako příprava na ZZVJ.
Nástup v pátek 16.2.2018 do 16 hod.
Cena: 2.500,- Kč (včetně DPH)

PŘIHLÁSIT

*ÚNOROVÝ DREZURNÍ VÍKEND
23.-25.únor 2018
Víkendová akce. Výcvik v jízdárně pro účastníky v sobotu a v neděli, v pátek možno přiobjednat trénink navíc. Jedna lekce „koňské“ angličtiny. V tomto termínu probíhá v Herouticích další díl z oblíbených drezurních soustředění vedených vyhledávanou trenérkou Danielou Křemenovou - možno se zúčastnit s vlastním koněm nebo i v sedle některého z našich koní nebo pony - po předchozí dohodě.
Nástup v pátek 23.2.2018 do 16 hod.
Cena: 2.500,- Kč (včetně DPH)

 PŘIHLÁSIT

*SKOKOVÝ VÍKEND + ZÁVODY STYLŠAMPIONÁT 2018 -Masopust s kondičním cvičením „Aby záda nebolela“
2.-4.březen 2018
Víkendová akce. Trénink od soboty do neděle, při zájmu a včasném příjezdu možno domluvit trénink navíc již v příjezdový pátek.Víkend je připraven jako masopustní – děti si přivezou masky vhodné pro jízdu na koni(nezapomeňte na bezpečnostní prvky) a proběhne karneval na koních jako soutěž o nejhezčí masku.Dále oblíbené kondiční cvičení doplňující jezdecký sport, cvičení i přímo na neosedlaném koni s madly.Rovněž je připraven trénink Pony games. V průběhu víkendu děti cvičí také teorii o koních, mají připraveny hry a soutěže na koňská témata Pokročilejší se také mohou po předchozí dohodě zúčastnit skokového soustředění pod vedením Miloslava Perníčka a nedělních halových skokových závodů –prvního kola letošního celostátního Stylšampionátu pony.
Nástup v pátek 2.3.2018 do 16 hod.
Cena: 2.500,- Kč (včetně DPH)
PŘIHLÁSIT

*BŘEZNOVÝ DREZURNÍ VÍKEND + drezurní závody
9.-11.březen 2018
Víkendová akce. Výcvik v jízdárně pro účastníky v sobotu a v neděli, v pátek možno přiobjednat trénink navíc. Jedna lekce „koňské“ angličtiny. V tomto termínu probíhá v Herouticích další díl z oblíbených drezurních soustředění vedených vyhledávanou trenérkou Danielou Křemenovou - možno se zúčastnit s vlastním koněm nebo i v sedle některého z našich koní nebo pony - po předchozí dohodě.Na soustředění v neděli navazují drezurní závody v heroutické hale,kde se rovněž děti po odpovídajícím tréninku mohou zúčastnit a nebo fandit kamarádům.
Nástup v pátek 9.3.2018 do 16 hod.
Cena: 2.500,- Kč (včetně DPH)
PŘIHLÁSIT

*BŘEZEN NA FARMĚ + ZÁVODY AGILITY s kondičním cvičením „Aby záda nebolela“
16.-18.březen 2018
Víkendová akce. V základní části velmi klidný víkend vhodný i pro začínající nebo pro ty,kteří si chtějí pobyt „vyzkoušet“ před letním táborem,obsahuje také jednu lekci koňské angličtiny. Zajímavostí jsou sobotní psí parkurové závody AGILITY v naší hale,kde děti mohou pejskům všech plemen fandit. Výcvik na jízdárně a v přírodě pro účastníky tohoto kurzu v sobotu a v neděli (základní program),v pátek možno lekci přiobjednat. Oblíbené kondiční cvičení doplňující jezdecký sport, cvičení i přímo na neosedlaném koni s madly. V průběhu víkendu děti cvičí také teorii o koních, mají připraveny hry a soutěže na koňská témata..
Nástup v pátek16.3.2018 do 16 hod.
Cena: 2.500,- Kč (včetně DPH)
PŘIHLÁSIT

*SEZONA JE TADY - PONYLIGA
22.-25.březen 2018
Víkendová akce, vhodná v základním programu i pro začínající. Výcvik v hale pro účastníky tohoto kurzu v pátek a v sobotu (základní program),v neděli možno trénink navíc přiobjednat. Pokročilejší se také mohou po předchozí dohodě zúčastnit probíhajícího skokového soustředění,které je součástí zimního skokového seriálu - vhodné i jako příprava na ZZVJ). Na soustředění navazují v neděli oficielní skokové závody v naší hale zařazené do seriálu PONY LIGA –soutěže pro pony i pro velké koně..
Nástup v pátek 22.3.2018 do 16 hod.
Cena: 2.500,- Kč (včetně DPH)
PŘIHLÁSIT

 

 

 

Termíny dalších akcí jsou vypisovány průběžně. .

Nabídku letních táborů s dalšími všeobecnými informacemi najdete na samostatné stránce.

 


Miloslav a Jana Perníčkovi
Heroutice 11, 257 56 Neveklov
tel.: 317 741 392, 604 232 834 834
fax: 317 741 399
heroutice@heroutice.cz